4th CENTRAL EASTERN EUROPEAN HEAT TREATMENT FORUM & EXPO

W dniach 26-27 kwietnia 2017 r. przedstawiciele projektu Nano4Gears - dr hab. inż. Wiesław Świątnicki, prof. PW oraz mgr inż. Krzysztof Wasiak wzięli udział w Czwartym Forum Obróbki Cieplnej w strefie Europy Środkowo-Wschodniej (4th CENTRAL EASTERN EUROPEAN HEAT TREATMENT FORUM & EXPO) we Wrocławiu.

Podczas forum mgr inż. Krzysztof Wasiak wygłosił referat zatytułowany: Niepełne hartowanie i partycjonowanie węgla: teoria, obliczenia i właściwości mechaniczne.

Na konferencji poruszane były zagadnienia z zakresu obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej metali oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne mające zastosowania w branży hartowniczej.

Bardzo dużym zainteresowaniem, wśród przedstawicieli firm zajmujących się obróbką cieplną i cieplno-chemiczną, cieszyły się najnowsze technologie nanostrukturyzacji stali opracowywane w ramach projektu pt. Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji elementów uzębionych z hybrydowymi warstwami powierzchniowymi o podłożu nanostrukturalnym do zespołów napędowych przenośników przeznaczonych do pracy w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych o akronimie Nano4Gears.